EUROKUPOVIFUDBALREGION

Pavkov heroj Zvezde, remi sa Milanom

Fudbaleri Crvene zvezde i Milana odigrali su 2:2 u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige šampiona koja je odigrana na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu.U prvih 12 minuta sudija je nakon pregleda snimka poništio dva gola Milana, jedan zbog ofsajda a drugi zbog igranja rukom, da bi italijanski tim poveo u 42. minutu nakon autogola Pankova. Deset minuta kasnije Kanga je izjednačio iz penala, a Ernandes je u 61. minutu donio vođstvo Milanu sa “bijele tačke” i kada su svi mislili da će Italijani slaviti “pojavio” se Pavkov koji je postigao sjajan gol glavom nakon kornera u 93. minutu susreta, desetak minuta nakon što je ušao u igru. Dodajmo da je FK Crvena zvezda od 76. minuta igrala sa igračem manje jer je Rodić dobio drugi žuti karton.Revanš meč će biti igran 25. februara na stadionu “San Siro” u Milanu.