EUROKUPOVIFUDBAL

Mesi mogao da “zakuva”, ali je PSŽ ipak odolio

Fudbaleri PSŽ-a i Liverpula pridružili su se Portu i Borusiju Dortmund u četvrtfinalu Lige šampiona.

Jedan od najboljih fudbalera svijeta Lionel Mesi propustio je da realizuje penal u finišu prvog dijela revanša sa PSŽ-om i tu je praktično bio kraj nadanja Katalonaca da mogu napraviti čudo.

Argentinac je imao šansu da dovede Barselonu u vođstvo od 2:1, što bi značilo da je na dobrom putu da nadoknadi 1:4 iz prve utakmice, ali je Kejlor Navas sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu. Imali su gosti mnogo više od igre i vjerovatno zaslužili pobjedu na “Parku prinčeva” ali nije išlo. “Sveci” su u 31. minutu razriješili sve dileme jer je, za razliku od Mesija, Kilijan Mbape pogodio sa bijele tačke i učinio Barseloninu misiju nemogućom. Mesi je nekoliko minuta kasnije izjednačio i to je bio, ispostaviće se, konačan rezultat utakmice.

Liverpul je i u revanšu bio bolji od Lajpciga sa 2:0, a golove su postigli Mojhamd Salah i Sadio Mane.