BIHKOŠARKA

Pobjeda Leotara nad Bratuncem, Promo se radovao u Tuzli

Košarkaši Leotara pobijedili su Bratunac TRB u 22. kolu Prvenstva BiH. Trebinjci su danas na svom terenu slavili rezultatom 93:63 (22:20, 27:9, 27:10, 17:24).

Nakon prve četvrtine koja je rezultatski bila neizvjesna, Leotar je preuzeo igru u svoje ruke i zahvaljujući odlično odigranom trećem i četvrtom periodu, došao do ubjedljive pobjede. Prvi strijelac Leotara bio je Stefan Mijović sa 21 poenom, u Bratuncu je bolji od ostalih bio Nikola Tadić sa 18 poena.

KK Promo
Košarkaši Proma odigrali odlično veći dio utakmice FOTO: KK Promo

Danas su odigrane još dvije utakmice. Promo je kao gost savladao ekipu Slobode rezultatom 85:81 (23:16, 24:13, 18:29, 20:23). Domaći su vodili samo nakon prve četiri minute, bilo je 14:12, a onda je Promo napravio seriju 11:0  i strpljivom igrom u nastavku došao do “plus 18”. Bilo je 47:29. Sloboda je u nakoliko navrata uspjela da smanji razliku, u posljednjoj četvrtini je prišla i na dva poena (70:72), ali završnica je pripala gostima.

Darion Strong je bio najbolji igrač Slobode sa 28 poena, a a u ekipi Proma Milan Škundrić sa 27 poena i 10 skokova, kapiten Nedim Mustafica je ubacio 21 poen.

Haris Delalić je sa 26 poena predvodo Čelik do pobjede nad Zrinjskim od 95:68 (27:17, 22:23, 30:11, 16:17). Luka Anđušić je sa 13 poena bio prvi strijelac Zrinjskog.

U prvoj utakmici 22. kola, odigranoj 17. marta, Sparsi su savladali Kakanj rezultatom 117:69. Zbog učešća Širokog i Borca na turniru ABA 2 lige, utakmica Široki – Čapljina biće odigrana 31. marta, dok će se Borac i Bosna Royal sastati 14. aprila.