FUDBAL

Remi Srbije i Portugala, Mitrović najbolji strijelac u istoriji reprezentacije

Fudbaleri Srbije i Portugala odigrali su 2:2 (0:2) u drugom kolu grupe A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo a ovaj dan će posebno pamtiti Aleksandar Mitrović koji je postao najbolji strijelac u istoriji reprezentacije Srbije.

Portugalci su poveli sa 2:0 golovima Žota u 11. i 36. minutu, da bi se tim selektora Dragana Stojkovića Piksija u drugom poluvremenu probudio i nadigrao rivala. Mitrović je u 46. minutu postigao 39. gol za reprezentaciju nakon centaršuta Nemanje Radonjića, a konačan rezultat je postigao Filip Kostić u 61. minutu. Srbija je imala nekoliko prilika za treći pogodak, šampion Evrope je zaprijetio preko Ronalda u dva navrata ali golova nije bilo.

Stefan Mitrović je u poslednjim sekundama dva puta spriječio gol. Prvo je spriječio loptu Kristijana Ronalda da uđe u gol, a zatim se još jednom ispriječio pogotku. Posebno će se diskutovati o udarcu Ronalda jer je utisak da je lopta cijelim obimom prešla gol liniju. Ljuti Ronaldo nakon toga nije želio da nastavi meč.

Srbija je prva na tabeli sa četiri boda, koliko ima i drugoplasirani Portugal.