Poljska produžila mučenje Španaca

Ni poslije dva meča fudbaleri Španije ne znaju za pobjedu. Poslije Švedske, dva boda otkinula im je i Poljska (1:1), pa”furija” nema previše izbora nego da u posljednjem kolu grupe E savlada Slovačku.

Činilo se da će ekipa Luisa Enrikea upisati prvi trijumf, jer je vodila golom Alvara Morate i imala inicijativu. Međutim, sve je to izgledalo prilično jalovo, dok su Poljaci ozbiljno prijetili iz kontri. Izjednačenje je stiglo u 54. minutu kada je pogodio do tada nevidljivi Robert Levandovski. Najvećoj zvijezdi Poljske pošlo je za nogom da pogodi i na trećem uzastopnom kontinenalnom takmičenju.

Imali su domaći i penal, ali ga nije iskoristio Đerard Moreno koji je pogodio stativu. Do kraja je još jednom zaprijetio Morata, ali se rezultat nije promijenio. Ovo što su Španci do sada pokazali sigurno je za veliku brigu Enrikeu, a glas će sigurno dići i javnost, jer su očekivanja daleko veća od učinjenog u dosadašnjih 180 minuta.