Od očaja do euforije – Sva ljepota fudbala na jednom licu i u samo jednoj minuti

Reprezentacija Švajcarske je u spektakularnoj utakmici sinoć izbacila Francusku iz osmine finala Evra. Sve do samog finiša Francuzi su vodili rezultatom 3:1, no najprije Seferović smanjuje na 3:2, a potom su “sajdžije” u 90. minutu stigli do izjednačenja pogotkom Marija Gavranovića, a te trenutke je posebno emotivno proživljavao jedan navijač Švајcarske na Nacionalnoj areni u Bukureštu.

Kamera je samo nekoliko sekundi prije Gavranovićevog pogotka “uhvatila” na tribinama čovjeka koji je bio u očaju i molio se da njegova ekipa stigne do poravnanja i produžetaka, a kada je Mario postigao pogodak režiser prenosa ga se sjetio.

Кada ga je kamera ponovo zumirala, navijač je bio u totalno drugačijem raspoloženju. Njegovo slavlje je otišlo toliko daleko da je čak i skinuo dres kako bi proslavio izjednačujući pogodak.

Švајcarska je na kraju slavila nakon penala 5:4 i prvi put u istoriji se plasirala u četvrtfinale Evra.