TENIS

Uspješan start: Mari pobijedio na Vimbldonu poslije četiri godine

Endi Mari je uspješno započeo takmičenje na Vimbldonu.

Britanac je poslije velike borbe u uzbudljivom meču koji je trajao 196 minuta, pobijedio 24. nosioca, Nikoloza Basilašvilija iz Gruzije sa 6:4, 6:3, 5:7, 6:3.

Bila mu je to prva pobjeda na ovom grend slemu još od četvrtfinala 2017.

Dugo se očekivao povratak tenisera iz Danblejna na njegovom omiljenom turniru, na kom je dva puta osvajao titulu.

Godine obilježene povredama, sputale su ga da ostane u vrhu, gdje mu je po svemu što je pokazao u karijeri i mjesto, ali protiv Basilašvilija je bilo izuzetno napeto i emotivno.

Imao je Endi lakih 2:0 u setovima, činilo se da će to biti ekspresan trijumf, naročito kada je u trećem setu imao ogromnih 5:0.

Međutim, još jednom se pokazalo da u tenisu nije gotovo dok se ne završi – tri puta je servirao za pobjedu, onda je na 5:3 imao dvije meč lopte na servis protivnika i opet nije uspio.

Basilašvili je od 0:5 stigao do 7:5 i neizvjesnost se vratila u meč.

Međutim, poslije pauze zbog navlačenja krova, Endi se vratio sa više energije, uspio je u tom četvrtom setu da dođe do brejka tri puta, dok je jednom izgubio servis i na kraju završi meč uzdignutih ruku.

“Izašao sam u toj pauzi da se istuširam! Broj jedan stvar, otišao sam u toalet! Osjećao sam se razočarano što sam izgubio taj treći set, ali sam se prisjetio šta sam to radio što me je dovelo u poziciju da pobijedim. Smanjio sam broj dropova, servirao sam nešto bolje u četvrtom setu i uspio da vratim sve na svoju stranu”, rekao je Mari.

Njegov protivnik u drugom kolu biće pobjednik meča između Oskara Otea iz Njemačke i Artura Rinderkneša iz Francuske.

Njihov meč je na kraju dana prekinut pri rezultatu 9:9 u petom setu i sve će se nastaviti u utorak.