KOŠARKA

Milvoki poveo sa 3:2 protiv Atlante: Bogdanoviću nedostajao Jang VIDEO

Košarkaši Milvokija su stigli na korak do plasmana u NBA finale.

Baksi su i bez Janisa Adetokumba u petoj utakmici finalne serije Istočne konferencije savladali Atlantu sa 123:112 i tako poveli sa 3:2.

Domaći su vodili od samog starta utakmice, već u prvoj četvrtini su napravili dvocifrenu prednost i uglavnom je održavali, gosti su zaprijetili samo početkom trećeg perioda kada su prišli na minus šest, (65:59), ali nisu imali snage za preokret, tačnije igrači Milvokija su dodali gas i trijumfovali.

Bruk Lopez je bio najefikasniji sa 33 poena, Kris Midlton je dodao 26 uz 13 skokova, Džru Holidej je ubacio 25 i imao 13 asistencija, Bobi Portis je postigao 22 poena, dok je Pi Džej Taker imao 11 skokova.

U poraženoj ekipi nije bilo povrijeđenog Treja Janga, a najefikasniji je bio Bogdan Bogdanović sa 28 poena (3/6 za dva, 7/16 za tri, 1/1 slobodna bacanja).

Srpski košarkaš je pored toga imao pet skokova i četiri asistencije.

Kod Hoksa po 19 poena su postigli Džon Kolins i Danilo Galinari, a dva manje je ubacio Lu Vilijams.

Šesta utakmica biće odigrana u nedjelju rano ujutro, u dva časa i 30 minuta po našem vremenu, a domaćin je Atlanta.