Simon zaustavio „sajdžije“ i odveo Španiju u polufinale

Fudbaleri Španije plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto su savladali Švajcarsku poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca – 3:1 (1:1). Status heroja meča pripada golmanu Unaiju Simonu, koji je u penal seriji odbranio dva pokušaja sa „bijele tačke“, dok su Švajcarci zapucali jedan preko gola.

Tokom 120 minuta velike borbe u Sankt Peterburgu nije riješen pobjednik. Španci su poveli autogolom Denija Zakarije u osmom minutu, dok su Švajcarci poravnali u 68. preko Đerdana Šaćirija. Taj rezultat ostao je aktuelan u nastavku utakmice, iako je Španija imala igrača više 45 minuta. Iapk, sa penala su bili mnogoi koncentrisaniji, a Simon se na najbolji način iskupio za onaj kiks protivb Hrvatske koji na kraju nije koštao njegovu selekciju.

Rival ekipi Luisa Enrikea biće bolji iz duela Belgija – Italija koji je na programu od 21 čas.