BRUKA Sudija i VAR pokrali Dance, Englezi u finalu

Fudbaleri Engleske plasirali su se u finale Evra savladavši u produžecima Dansku sa 2:1, nakon što je sudija domaćima pokonio penal, na šta su i u VAR sobi zatvorili oči, priznajući kontakt koji nije postojao.

Hari Kejn je izveo penal, danski golman Kasper Šmajhel je odbranio, ali je odbijenu loptu Kejn pospremio u mrežu.

Regularni dio završen je bez pobjednika 1:1. Danci su došli u vođstvo spektakularnim golom Mikela Damsgarda u 30. minutu, da bi osam minuta kasnije domaći stigli do poravnanja, autogolom Simona Kjera.

Neutralne gledaoce širom Starom kontinenta bez teksta i razočaranim je ostavila situacija sa Vemblija kada je sudija svirao neposojeći penal, a u VAR sobi priznali ono što nije postojalo.

Sve ovo je podsjetilo na utakmicu Svjestkog prvensta između Srbije i Brazila, kada je Aleksandar Mitrović oboren u kaznenom prostoru, a njemački sudija Feliks Brih ne da nije svirao penal, nego ni na konsultacije iz VAR sobe da je bio penal, nije reagovao?!

Postavlja se pitanje, čemu VAR? Ničemu! Samo u službi velikih!

Engleska će u finalu u nedjelju igrati sa Italijom.