Borac iz Banjaluke prva žrtva novog pravila UEFA

Fudbaleri banjalučkog Borca prva su žrtva novog pravila UEFA, prema kojem gol u gostima više nema važnost i ne vodi u naredni krug takmičenja.

Od ove sezone, u evropskim takmičenjima bez obzira na broj golova postignut na strani, ukoliko je ukupan rezultata nakon dva meča izjednačen, slijede produžeci, a ako tako bude i nakon dodatnih 30 minuta igre, izvode se jedanaesterci.

Kako je Borac u Rumuniji poražen sa 3:1, a u Banjaluci nakon regularnog dijela igre vodio sa 2:0, do prošle sezone prema starom pravilu i gola u gostima bi išao u narednu rundu takmičenja.

Međutim, uvođenjem novog pravila, uslijedili su produžeci, u kojem je Kluž imao više i strpljenja i znanja, i golom u 118. minutu prošao u narednu rundu.