KOŠARKA

Milvoki slavio u Finiksu i stigao nadomak NBA titule VIDEO

Ekipa Milvokija je od 0:2 stigla do vođstva 3:2 i sada se nalazi na korak od osvajanja titule šampiona NBA lige.

Baksi su u petoj utakmici, punoj preokreta i uzbuđenja na samom kraju, kao gosti savladali Finiks Sanse sa 123:119.

Domaći tim je u prvoj četvrtini imao 16 poena viška, a gostujući u trećoj 13, da bi se u zadnju dionicu ušlo sa plus 10 u njihovu korist.

Sam finiš posljednjeg perioda bio je jako uzbudljiv Devin Buker je na minut i 24 sekunde prije kraja smanjio na 117:120, da bi Kris Pol 56 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene donio 119:120.

Džru Holidej je zatim proimašio, a Buker je na 16 sekundi do kraja izgubio loptu u napadu u kom je njegov tim mogao do vođstva.

Na drugoj strani Janis Adetokumbo je pogodio, imao je dodatno slobodno bacanje, međutim, promašio ga je, lopta je opet pripala Milvokiju, fauliran je Kris Midlton koji je pogodio jedno bacanje za nedostižna četiri poena prednosti.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Adetokumbo sa 32, Midlton je ubacio 29, Holidej 27 uz 13 asistencija, dok je Pet Konaton susret završio sa 14 poena.

Na drugoj strani Buker je postigao 40 poena, Pol je imao 21 i 11 asistencija, a Deandre Ejton 20 uz 10 skokova. Mikel Bridžis je stigao do 13, a Džej Krauder do 10 poena.

Naredni meč igra se u srijedu rano ujutro, od tri časa po našem vremenu, domaćinu Milvokiju je potreban trijumf za naslov prvaka, a Finiksu za ostanak u borbi za trofej.