BIHFUDBAL

RUDAR PAO U FINIŠU Ramić ostavio bodove na „Tušnju“

Fudbaleri Slobode savladali su Rudar Prijedor u prvom kolu Premijer lige BiH sa minimalnih 1:0, a gol odluke postigao je Mirsad Ramić u 80. minutu meča.

Činilo se da će “rudari“ uspjeti u namjeri i kući se vratiti neporaženi, ali to se ipak nije desilo. U trenucima kada su u najmanju ruku ravnopravno stajali na terenu, domaći su iskoristili šansu koja im se ukazala i na dobar način otvorili prvenstvo.

Prije jedinog pogotka na meču, šansu utakmic eimao je rezervista gostiju Nikola Mandić, ali je sjajno reagovao golman Slobode Semir Bukvić. Ekipa sa „Tušnja“ imala je više od igre u prvih 45 minuta, ali je tim Nikice Milenkovića bolje ušao u nastavak utakmice i ne bi bilo nezasluženo da se kući vratio sa bodom.

Premijer liga, prvo kolo: Radnik – Leotar 0:1, Željezničar – Borac 1:1, Sloboda – Rudar Prijedor 1:0. Večeras: Široki Brijeg – Zrinjski (21). Ponedjeljak: Sarajevo – Tuzla siti (18), Velež – Posušje (20).