FUDBALREGION

Ivanić prekinu Zvezdin post

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost u drugom kolu Superlige Srbije sa 1:0 i podigli samopouzdanje pred revanš sa Kairatom u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Daleko od toga da su izabranici Dejana Stankovića blistali, primjetan je bio pritisak poslije tri vezana meča bez pobjede. Zato su se pogotku Mirka Ivanića u samom finipu prvog dijela obradovali onako od srca, kao da je u najmanju ruku postignut protiv Kazahstanaca. U nastavku igre viđena je inicijativa domaćih, VAR je poništio gol Filipa Falka, a Alekandar Katai i Gelor Kanga promašili najbolje šanse.

Stankovič je od prvog minuta na teren poslao Falka Luisa Dionija, šansu je dobio i Strahinja Eraković, a u nastavku je ušao Miloš Degenek oko koga se podiglo dosta prašine minulih dana. Beograšani su dakle slavili, ali nisu uspjeli da do kraja skinu očiglednu blokadu na startu sezone. Najvažniji meč, možda i cijele nove kampanje, je u srijedu, a „crveno-bijeli“ će biti lišeni pomoći navijača.