EVROPSKE LIGEFUDBAL

Anćeloti dao šansu Joviću – Rendžers dobio Real

Srpski napadač Luka Jović zaigrao je u prvoj postavi prve pripremne utakmice Reala koji je poražen od Rendžersa u Glazgovu sa 1:2.

Doduše, Karlo Anćeloti je odlučio da starteri budu igrači koji mahom nisu bili u prvom planu prošle sezone. Ipak, „kraljevski“ klub je prvi došao do gola, pošto je već u osmom minutu akciju Edegora u gol pretvorio Rodrigo. Međutim, domaćin je dominirao i stvorio nekoliko odličnih prilika, ali nije stigao do gola.

Drpski napadač je na poluvrmenu ostao u svlačionici, ali situacija se nije drastično mijenjala. Rendžers je bio konkretniji, ali ovog puta su uspjeli da iskoriste svoje prilike. Prvo je u 55. minutu internacionalac iz Zambije Fešn Sakala donio izjednačenje, a onda je u 77. minutu švajcarski fudbaler Sedrik Iten postigao gol za potpuni preokret.

Real narednu pripremnu utakmicu igra protiv Milana 8. avgusta, što bi trebalo da bude generalka pred početak La lige.