ODBOJKA

SRBIJA BOLJA OD JAPANA Sjajan učinak Tijane Bošković za pobjedu

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobjedu na Olimpijskim igrama nakon što je savladala domaćina Japan sa 3:0.

Domaća ekipa je pružila jak otpor, borile su se maksimalno ali na kraju nisu uspjele doći do iznenađenja. Japanke su u prvom setu posebno bile blizu a u finišu ovog perioda bila je sjajna Tijana Bošković pa je prelomila na 25:23. U drugom setu je Srbija napravila prednost sredinom perioda kad su otišle na 15:10 i nakon toga su slomile i dobile 25:16.

Velika borba je viđena i u trećem setu.  Ekipa Zorana Terzića je povela 21:16, a činilo se da će mirno privesti meč kraju. Međutim borbene Japanke su usjpjele da dođu do izjednačenja 22:22, pa su imale i set loptu na 24:23. Ipak uslijedio je preokret i SRbija je dobila set sa 26:24.

Tijana Bošković je bila fantastična sa 34 poena.