VATERPOLO

“DELFINI” KONAČNO PRAVI Pala je Crna Gora, četvrtfinale sa Italijom

Vaterpolisti Srbije deklasirali su Crnu Goru sa 14:6 u petom kolu grupe B olimpijskog turnira, pa će im rival u četvrtfinalu biti Italija.

“Delfini” su konačno odigrali onako kako umiju i bez problema pobijedili komšije, iako su mogli da kalkulišu i eventualnim porazom za protivnika u eliminacionoj fazi izaberu Grčku. Međutim, čim je meč počeo jasno je da od toga neće biti ništa. Momci Dejana Savića, vjerovatno pomalo ljuti na sebe zbog poraza od Hrvatske i Španije riješili su da daju najbolje što imaju u 32 minute duela sa komšijama. Već poslije prve četvrtine bilo je jasno u kom pravcu ide utakmica jer su je “delfini” riješili u svoju korist sa 6:1. Nastavili su u istom ritmu i u preostalim periodima, te zakazali meč sa aktuelnim šampionima svijeta u četvrtfinalu, dok će Crna Gora igrati sa Grčkom.