RVANJE

Bronzani Zura: Hvala ti, Srbijo!

Rvač grčko-rimskim stilom Zurab Datunašvili donio je Srbiji šestu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju. Ovaj 30-godišnji as rođen u Tbilisiju došao je do bronzane medalje u srijedu, a pobjedu je posvetio ljudima iz Srbije koji su ga podržavali.

Srpski predstavnik u kategoriji do 87 kilograma do medalje je stigao pobijedivši rezultatom 6:1.

– Jako sam srećan zbog osvojene medalje. To je bio moj cilj u Tokiju. Ovaj uspjeh dugujem svim ljudima iz Srbije koji su vjerovali u mene. Hvala ti Srbijo – izjavio je poslije olimpijske medalje Zurab Datunašvili.

Datunašvili je do bronze stigao, uprkos tome što je izgubio u osmini finala – Žan Belenjuk iz Ukrajine ga je pobijedio i potom došao do finala, pa je srpski prestavnik imao šansu da se za bronzu bori kroz repasaž.

Zlatnu medalju u kategoriji do 87 kg osvojio je upravo Belenjuk, koji je u finalu pobijedio Mađara Viktora Lorinca 5:1.