BIHRUKOMET

Dobrih 20 minuta Borca, na kraju ubjedljiv trijumf PPD Zagreba

Rukometaši Borac ubjedljivo su poraženi od PPD Zagreba (16:36) u prvom kontrolnom meču u sklopu priprema za novu sezonu.
Konačan rezultat ne odražava baš realno stanje na terenu iako je stalni učesnik Lige šampiona pokazao kvalitet i iskustvo koji su na višem nivou.
U prvih 20 minuta domaći su bili razigrani i rastrčani, te sve vrijeme u prednosti, da bi nakon 9:8, u posljednjih 10 minuta gosti dodali gas i na odmor otišli sa pet golova prednosti – 15:10.
U drugom dijelu Zagrepčani su pokazali snagu, složili kockice u napadu, a posebno u odbrani i rutinski zabilježili siguran trijumf.
Iako je bilo dogovoreno da će se igrati tri puta po 30 minuta, dogovor je pao da se odigra samo dodatnih 15, u kojem su priliku dobili najmlađi prvotimci i jedne i druge ekipe, a prvaci Hrvatske bili su bolji sa 10:7.
Tener Borca Mirko Mikić je dao šansu nekolicini juniora koji će i u narednim utakmicama imati priliku da se dokažu.