EUROKUPOVIFUDBAL

Zvezda – Dinamo na dugom štapu, Legija remizirala u Zagrebu

Fudbaleri Dinama remizirali su sa Legijom (1:1) u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, pa je već viđeni meč sa Crvenom zvezdom u plej ofu na dugom štapu jer je i Zvezda sinoć remizirala sa Šerifom istim rezultatom na svom stadionu.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo šansi, vidjelo se da utakmica mnogo znači i jednima i drugima. Dinamo je bio bolji rival, ali od toga nisu dobili mnogo. Već na startu drugog dijela su stvorili neke polušanse, da bi se od 60. minuta sve promijenilo.

Bruno Petković je iskoristio sjajan centaršut Ivanušeca i glavom poslao loptu u mrežu Poljaka. Djelovalo je da će se Hrvati primaći korak bliže duelu sa Zvezdom, ali Legija nije tako mislila.

Albanac Ernest Mući je pogotkom sa dvadesetak metara u 82. minutu izjednačio na 1:1. Odluka o putniju u plej of pašće za sedam dana u Varšavi, a dan ranije biće poznato da li će Zvezda preskočiti Šerif.