VATERPOLO

Bili korak od finala protiv Srbije, sada ostali bez medalje: Vaterpolisti Španije najveći gubitnici na OI

Vaterpolo reprezentacija Španije ostala je bez medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Mada je imala ulogu favorita u meču za bronzu, rezultatom 9:5 je poražena od selekcije Mađarske.

Mađari su meč prelomili u drugom poluvremenu kada Španci nisu postigli nijedan pogodak.

Velika borba je trajala u prve dvije četvrtine i bilo je neriješeno, 5:5 na kraju druge.

Međutim, Mađari su onda potpuno stali i imali sreću da Španija ne odmakne tokom treće, već je na ulasku u posljednju imala samo gol prednosti.

A onda, tri gola Mađara u kratkom vremenskom razmaku i potpuni potop Španije na Igrama, tima koji je bio veoma blizu olimpijskog finala ali je u finišu polufinala ipak izgubio od Srbije.