BOKS

Došla najljepša nagrada: Bivša fudbalerka stigla do zlata u boksu

Britanka Lorin Prajs postala je olimpijska šampionka u boksu u poluteškoj kategoriji.

Ona je u finalnoj borbi pobijedila Ćijan Li iz Kine jednoglasnom odlukom sudija.

Time je Velika Britanija stigla do 22. zlatne medalje na ovim Igrama.

Ono što je zanimljivo je da je ova 26-godišnja djevojka iz Velsa tokom karijere mijenjala sportove.

Kao djevojčica bavila se fudbalom, počela je karijeru u Kardifu i stigla do 52 nastupa za reprezentaciju Velsa.

Bavila se nakratko i ragbijem, zatim tekvondoom, a sa 12 godina je već bila četiri puta šampionka u kikboksu, da bi se na kraju skrasila u boksu.

Očigledno joj se to isplatilo jer je sada stigla najljepša nagrada, zlatna olimpijska medalja.

Takođe, kada je riječ o takmičenju u boksu, zlato u pero kategoriji osvojila je Keli En Herington iz Republike Irske.

Ona je u finalu pobijedila Beatris Fererira iz Brazila takođe jednoglasnom odlukom sudija.