EUROKUPOVIFUDBAL

KAD JE TEŠKO TU JE PAVKOV Zvezda razbila Kluž i stigla na domak grupne faze LE (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde razbili su Kluž (4:0) u prvom meč plej ofa kvalifikacija za Ligu Evrope, pa se može reći da su jednom nogom u grupnoj fazi drugog po jačini evropskog takmičenja.

Apsolutni junak beogradskih 90 minuta je pomalo zaboravljeni Milan Pavkov koji je postigao prvi gol, a zatim majstorski spustio loptu Alekdsandru Kataiju, pa je Zvezda poslije 45 minuta imala velikih 2:0.

Posebno lijepa bila je akcija kod drugog gola ekipe Dejana Stankovića.

Sigurno vođstvo pozitivno je uticalo na poljuljano samopouzdanje četvorostrukog uzastopnog šampiona Srbije koji je i u nastavku nastojao da dotuče Rumune. Poslije nekoliko propuštenih prilika poentirao je El Fardu Ben, a tačku na i stavo je Mirko Ivanić golom glavom nakon kornera.

Revanš u Rumuniji trebalo bi da bude samo formalnost, a sijenku na sjajno izdanje Beograđana bacila je povreda Miloša Degeneka koji je u finišu prvog dijela morao da napusti igru.