EUROKUPOVIFUDBAL

Fudbaler Dinama pola sata neutješno plakao

Dinamo je doživio težak poraz od Šerifa rezultatom 3:0 u prvoj utakmici plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona, a osim debakla Modrih, susret su obilježile i suze defanzivca Dine Perića (27).

On je u 21. minuti morao napustiti teren zbog povrede, a kamere su ga u nekoliko navrata fokusirale dok je sjedio na klupi i neutješno plakao.

To je trajalo gotovo do isteka prvog poluvremena, a njegova povreda pokazala se kao ozbiljan hendikep za Modre.

Naime, Dinamo je u Moldaviju stigao sa samo dva štopera – Teofileom i Perićem, a nakon povrede mladog defanzivca na poziciju centralnog beka prekomandovan je Franjić, nakon čega je uslijedio debakl hrvatskog prvaka.

Perić je već jednom doživio tešku povredu kada su mu u februaru 2020. godine nastradali prednji ukršteni ligamenti, zbog čega je osam mjeseci bio van terena.