RUKOMET

Zagreb slomio Slogu i zakazao finale sa Vojvodinom

Rukometaši PPD Zagreba savladali su Slogu sa 37:22 u posljednjem meču A grupe TV turnira šampiona i tako se plasirali u finale u kome će se sastati sa Vojvodinom.

Domaćin se odlično suprotstavio prvom favoritu turnira i poslije prvih 30 minuta imao aktivan rezultat (13:18). Ipak, tim Ivice Obrvana je podigao nivo u drugom poluvremenu i na kraju slavio ubjedljiv trijumf. Stalni učesnik Lige šampiona prethodno je savladao Koper i Izviđač, pa će se na premijernom nastupu u Doboju boriti za pehar i ček na 20.000 maraka. Zagrepčane je do pobjede predvodio Davor Ćavar koji je osam puta zatresao mrežu sjajnog Milutina Bogdanovića. Golman Sloge zaustavio je deset puteva, dok je Vladan Đurđević postigao pet golova.