RUKOMET

Sloga sjajna u prvom, Koks u drugom – dovoljno za peto mjesto

Rukometaši Sloge odigrali su sjajno prvo poluvrijeme u borbi za peto mjesto protiv Koksa, ali su Finci preokrenuli rezultat u nastavku i opravdali ulogu favorita – 33:29.

Ekipa Dejana Vasilića na poluvremenu je imala plus tri (16:13), ali je u nastavku do izražaja došla duža klupa Koksa koji je polako ali sigurno preokretao situaciju u svoju korist. Domaćim nije mogao da pomogne ni sjajni Milutin Bogdanović koji je upisao 15 odbrana, dok je konce igre u napadu držao Vladimir Stanković sa osam golova. Najefikasniji kod Finaca ponovo je bio sjajo lijevo krilo Temu Taminen, strijelac devet golova. Od 20:30 časova je veliko finale u kome se sastaju Vojvodina i PPD Zagreb. Ranije danas Tatran je savladao Izviđač (38:28) i zauzeo treće mjesto, dok je Borac bio bolji od Kopra (28:24) i završio sedmi.