KRAJIŠKI REMI Rudar odolio, Borac još čeka na pobjedu

Fudbaleri Rudar Prijedora i Borca remizirali su u meču šestog kola Premijer lige – 1:1. Ekipe su podijelile plijen na Gradskom stadionu u Prijedoru iako su Banjalučani imali više od igre i dvadesetak pokušaja. Ipak, ni poslije pet odirenih utakmica (nisu odigrali meč sa Tuzla sitijem) šampion BiH čeka na prvu pobjedu. Ni treći trener na klupi Nemanja Miljanović nije uspio da upiše prvu „trojku“, a priliku za to imaće idućeg vikenda kada „crveno-plavi“ dočekuju Radnik.

Prijedorčani su bolje otvorili meč i već u 13. minutu stigli do vođstva. Odlično je ubacio bivši član Borca Demir Jakupović, a između štopera Borca utrčao Nikola Mandić i glavom matirao Bojana Pavlolvića koji se vratio među stative Banjalučana.

Ubrzo je uzvratio Borac. Kapiten Stojan Vranješ bio je vrlo aktivan, pokušavao, ali nije imao sreće. Ipak, gosti su stigli do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi prvog dijela kada je poslije kornera najviši u skoku bio Dejan Uzelac.

Drugo poluvrijeme bilo je mnogo nezanimljivije iako je Boprac imao nekoliko poluprilika.