KARATE

ŠTETA Dujaković poražen od Italijana u meču za bronzu

Karatista Energije Pavle Dujaković nije uspio da osvoji bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu do 21 godine u finskom Tampereu, jer ga je savladao Italijan Lusijano Karmine sa 5:0.

Bivši evropski šampion u mlađim kategorijama i ossvajač bronzane medalje na Svjetskom prvenstvu imao je više koncentracije u borbi za treće mjesto i zasluženo slavio. Ipak i ovo je veliki uspjeh Dujakovića, koji je bio vrlo blizu medalje i rezultata karijere.

Odlično je počeo u Tampereu, jer je savladao Hrvata Josipa Šabića sa 8:2, bio je bolji od Ukrajinca Nikite Filipova (5:5, prednost prvog poena), te Španca Fernanda Himena sa 1:0. U borbi za finale izgubio od protivnika iz Azerbejdžana Aminage Gulijeva sa tijesnih 2:3.