FUDBAL

DOMINACIJA Zvezda bez problema do grupne faze Lige Evrope!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Kluž 2:1 (1:1) u revanš meču plej-ofa i ponovo će igrati grupnu fazu Lige Evrope.

Odmah na početku meča Crvena zvezda dolazi do vođstva.

Poslije kornera je Kamora srušio Degeneka na petercu i engleski sudija Majkl Oliver pokazao je na belu tačku.

Aleksandar Katai rutinski realizuje penal i donosi prednost Zvezdi u petom minutu.

Od 18. do 25. minuta je Milan Borjan imao tri sjajne odbrane, spasao je Crvenu zvezdu.

Međutim, u 34. minutu nije uspio.

Loše su se postavili igrači Zvezde u odbrani, slabo je čuvana druga stativa i Kluž je izjednačio u 34. minutu.

Poslije centaršuta sa desne strane je Debeljuh smjestio loptu u mrežu sa metar razdaljine i Hrvat je donio izjednačenje Klužu.

Trener Kluža je promenio golmana i to mu se obilo o glavu.

Mirko Ivanić je odlično pronašao Kataija, koji je dao predug for, ali je golman Kluža izašao na tu loptu skoro kod korner zastavice i pokušao da je ispuca.

Ipak, dodao je samo do Pavkova, koji je sa preko 20 metara samo poslao loptu po sredini u praznu mrežu i u 53. minutu donio novu prednost šampionu Srbije.

Borjan je u 60. minutu imao dvije fantastične odbrane, a onda je odbranio penal u 62. minutu.

Dragović je srušio Debeljuha i Oliver je pokazao na bijelu tačku.

Deak je šutirao u donji desni ugao, ali je to odbranio Borjan.

U 78. minutu, Kluž ostaje sa igračem manje.

Rodriges je zaradio drugi žuti karton i isključenje, pa je Zvezdi olakšan posao u završnici.

Zvezda je odraila rutinski posao u završnici i došla do pobjede.

Pobjeda je mogla da bude i ubjedljivija, ali je Dioni sa sedam metara pogodio prečku u 88. minutu.