FORMA PROLAZNA, KLASA VJEČNA Šuka srušio Želju u Sokocu

Fudbaleri Glasinca 1936 su bar na 90 minuta podsjetili na stare dana, jer su u prijateljskoj utakmici savladali Željezničar sa 3:2 poslije preokreta.

Klub koji se godinama takmiči na drugoligaškom Istoku upisao je jednu od najvećih pobjeda posljednjih godina bez obzira što je trener Željezničara Tomislav Ivković na teren poslao izmiješanu potavu i želio da na djelu vidi rezerviste.

Željo je poveo golom Bekrića koji je sa 25 metara pogodio mrežu domaćih. Na 2:0 je povisio Jaganjac nakon što je pospremio odbijenu loptu. Glasinac se vraća u meč pred kraj prvog dijela golom neuništivog Neđe Šuke sa 11 metara.

U drugom poluvremenu Glasinac je brzo došao do preokreta. Dvije kontre su bile kobne za „plave“., Ponovo je cilj pogodio Šuka koji je i u poznim godinama pokazao klasu, a potom je Rajić pogodio za 3:2.

Sokočani se sada sa dosta elana okreću meču protiv srebreničkog Gubera, dok Željezničar dočekuje tuzlansku Slobodu.