GRAND SLAMTENIS

OVAJ PUT MU NIJE POMOGLA NI PAUZA Alkaraz u sjajnom meču dobio Cicipasa

Mladi španski teniser Karlos Alkaraz izbacio je Stefanosa Cicipasa sa US opena u jednom od najboljih mečeva u 2021. godini.

Alkaraz je savladao trećeg tenisera svijeta poslije pet odigranih setova – 6:3, 4:6, 7:6 (2), 0:6, 7:6 (5).

Pobjednika je vjerovatno odlučio treći set u kome je Grk ispustio 5:2 uz dva brejka prednosti. Cicipas je po već svom ustaljenom običaju otišao u toalet i vratio se poslije pet i po minuts. To mu je ponovo pomoglo, dobio je šest gemova u nizu i počistio mladog Španca za 2:2.

Alkaraz je brzo konsolidovao i igrao odlično u petom setu. Udarao je iz sve snage i išao na sve ili ništa, a za njega je bilo dobro što ga je sve išlo. Spasio je jednu brejk loptu u šestom gemu. Set je otišao u taj-brejk i tako je bilo najpravednije da se odluči pobjednik. Alkaraz je napravio jedan mini-brejk za 4:1, pa još jedan za 6:3 i imao je dva servisa za pobjedu.

Nije iskoristio nijedan, a na 6:4 je njegov lob završio nekoliko milimetara iza osnovne linije.

Ipak, sljedeći poen osvaja pošto je napao drugi servis Cicipasa i došao je do najveće pobjede u karijeri. Naredni protivnik mu je Piter Gojovčik iz Njemačke.