RUKOMET

Stanković srušio Borac i odveo Slogu u finale kupa Srpske

Golom Vladimira Stankovića na isteku 59. minuta rukometaši Sloge pobijedili su Borac m:tel sa 28:27 (16:15), te će sutra u finalu Kupa Republike Srpske igrati protiv Leotara.

Imali su Banjalučani dvije prilike za izjednačenje, ali ih je u tome zaustavio golman Milutin Bogdanović koji je imao 12 odbrana.
Dobojlije su bile bolje u prvom poluvremenu u kojem su u nekoliko navrata vodili i sa četiri razlike. U nastavku je uslijedio veliki preokrete, pa je Borac m:tel u 41.minutu imao 23:20. Ipak, tim Dejana Vasilića uspio je da se vrati, te su na kraju zasluženo došli do trijumfa.
Sutrašnje finale igra se u 17 časova uz prenos na fejsbuk stranici Rukometnog saveza Republike Srpske i TV SIMIĆ kao na RTRS.
Osim pehara i zlatnih medalja pobjednik će dobiti 2.000 km, a poraženi finalista srebro i 1.500 km. Biće proglašen najbolji igrač, golman i strijelac 25. izdanja Kupa Republike Srpske.