FUDBAL JE OKRUTNA IGRA Srbija na nevjerovatan način ispustila dva boda u Dablinu

Fudbal umije da bude vrlo okrutna i nepravedna igra, a to su na svojoj koži najbolje osjetili fudbaleri Srbije u Dablinu. Iako su dominirali svih 90 minuta i stvorili bar pet, šest čistih prilika na kraju su izgubili dva boda autogolom Nikole Milenlkovića za 1:1.

A sve je do tog nesrećnog 87. minuta izgledalo gotovo savršeno. „Orlovi“ su napadali, stvarali šanse, dominirali i nisu dali Ircima da dišu, ali su postigli samo jedan gol – Sergej Milinković Savić je sjajno skočio i iskoristio centaršut Dušana Tadića u 21. minutu. Činilo se da domaći ne bi dali gol što se kaže do sutra, ali je lopta završila u mreži Predraga Rajkovića u finišu, pokvarila utisak i značajno umanjila šanse tima Dragana Stojkovića Piksija da direktno ode na Mundijal u Katar iz grupe A. Poslije pet mečeva Portugalci su prvi sa 13 bodova, a Srbija druga sa 11 uz dodatak da u posljednjem kolu gostuje prvom favoritu u grupi.