GRAND SLAMTENIS

Medvedev nije dozvolio senzaciju, treći put u nizu u polufinalu US opena

Ruski teniser Danil Medvedev prvi je polufinalista US opena pošto je u četvrtfinalu savladao Holanđanina Botika van de Zandšlupa.

Meč je trajao dva sata i minuta i rešen je posle četiri seta – 3:1 (6:3, 6:0, 4:6, 7:5). Drugi nosilac će se za finale boriti protiv boljeg iz duela Feliks Ože-Alijasim – Karlos Alkaraz koji počinje rano ujutru.

Medvedev je bio na sigurnom kursu ka trijumfu pošto je prvi set dobio rezultatom 6:3, a drugi bez ijednog izgubljenog gema.

Činilo se da će poslije tog “krompira” 117. igrač svijeta u potpunosti pasti, ali se desilo suprotno i uzvratio je Medvedevu u trećem sa 6:4.

Ušlo se u četvrti set u kom dugo nije bilo brejk šansi sve do 10. gema kada je hrabri Holanđanin spasio meč-loptu.

Međutim, u sljedećem servis gemu je Rus došao do dva vezana poena za pobjedu i plasirao se u treće vezano polufinale u Njujorku.