EVROPSKE LIGEFUDBAL

Murinjovih 1.000: Svima sam lagao da mi nije bitno VIDEO

Žoze Murinjo u nedjelju je jubilarni 1 000. put vodio neki klub u svojoj trenerskoj karijeri.

Portugalac je na jubileju slavio pobjedu svoje Rome nad Sasuolom 2:1, poslije dramatične završnice na “Olimpiku”.

“Vučica” se mučila u drugom poluvremenu, golman Rui Patrisio je tri puta spriječio goste da preokrenu, da bi u prvom minutu nadoknade vremena Stefan el Šaravi “zapalio” stadion.

Emotivno je reagovao i Murinjo koji je u euforiji istrčao nekoliko stotina metara pored terena.

– Svima sam lagao! Danima sam pričao igračima da mi nije bitna ova hiljadita utakmica. Ali je postojao ogroman strah od poraza! Srećom, pobijedili smo i ja sam trčao kao dijete jer se osjećam kao da mi je 12, a ne 58 godina – rekao je Murinjo.

Murinjo je na 1 000 utakmica u karijeri ostvario 639 pobjeda uz 198 neriješenih utakmica i 162 poraza, a osvojio je 25 trofeja sa Portom, Čelsijem, Interom, Real Madridom i Mančester junajtedom.

Počeo je u Benfiki, prije “eksplozije” u Portu je vodio Uniao Leiriju, a trofej nije osvojio još samo sa Totenhemom.