PALO SARAJEVO POSLIJE DESET GODINA Vranješ u derbiju donio pobjedu Borcu

Fudbaleri Borca savladali su Sarajevo u derbiju 11. kola Premijer lige sa 1:0 i nastavili sjajnu seriju rezultata od dolaska Nemanje Miljnovića na klupu.

Jedini gol na meču djelo je kapitena domaćih Stojana Vranješa koji je pogodio u 47. minutu i donio prvu pobjedu „crveno-plavim“ protiv Sarajeva u Banjaluci poslije novembra 2011. godine.

Sjajno je po ko zna koji put od dolaska u Banjaluku centrirao Goran Zakarić, a Vranješ u maniru iskusnog majstora još jednom pronašao put do mreže gola rivala. Susret na Gradskom stadionu nije ponudio spektakularan fudbal. Gosti su u nastavku pokušali da stignu do izjednačenja, ali ih je u tome spriječio Bojan Pavlović u 63. minutu poslije čega više nisu imali izglednih prilika.

Borac je sve bliže vrhu tabele poslije katastrofalnog starta sezone, pa sada ima 16 bodova, dok Sarajevo ima bod više, ali i meč više. Lider je i dalje Tuzla siti koji je dobio Velež sa 2:1. Ekipa Husrefa Musemića ima 25 bodova i zaostali meč sa Banjalučanima.