BIHRUKOMET

Gračić ponovo postigao devet golova za drugu pobjedu ORK Borac

Rukometaši ORK Borac pobijedili su Slaviju sa 33:27 u utakmici drugog kola m:tel Prve lige, te su sa maksimalnim učinkom usamljeni na vrhu tabele.

Igrači trenera Gorana Garića od prvog minuta su imali prednost koju nisu ispuštali do samog kraja. Tako su “crveno-plavi” u 19. minutu vodili sa 13:6, ali su gosti iz Istočnog Sarajeva do odlaska na odmor smanjili na pristojnih 17:15. Domaći su u nastavku susreta ponovo dodali gas i više nego zasluženo su na kraju slavili sa zasluženih 33:27. Baš kao i u prvom meču u Zvorniku dobar dio prvotimaca Banjalučana nastupili su za mladi tim, a ponovo se istakao Amar Gračić koji je postigao devet golova baš kao i protiv Drine. Božo Tepić postigao je dva manje, a u taboru “sokolova” istakao se Simon Mrda sa devet pogodaka. Aktuelni šampion Jedinstvo 2015 savladao je Derventu sa 31:25 i stigao do prve pobjede nakon što ne na startu remizirao u Bijeljini.

Malo iznenađenje napravio je Višegrad koji je savladao jednog od najozbiljnijih favorita za titulu Mladost. Rezultati 2. kola: ORK Borac – Slavija 33:27, Jedinstvo 2015 – Derventa 31:25, Višegrad – Mladost 29:27, Kotor Varoš – Hercegovina 21:21, Kozara (KD) – Kozara (G) 37:27. U ovom kolu slobidne su bile ekipe Drine i Bijeljine.

Plasman: ORK Borac 4, Jedinstvo 2015 3, Hercegovina 3, Kozara (KD) 2, Voišegrad 2, Slavija 2, Kozara (G) 2, Bijeljina (-1) 1, Kotor Varoš (-1) 1, Mladost (-1) 0, Drina (-1) 0, Derventa 0.