EUROKUPOVIFUDBAL

STRAŠNI AJAKS Tadić pakuje, Berghuis i Ale pogađaju

Fudbaleri Ajaksa ostvarili su pobjedu u prvom meču drugog kola grupne faze Lige šampiona igranom u utorak, te su već poslije dva kola na domak plasmana u drugu fazu.

Ajaks je na „Johan Krojf Areni“ u Amsterdamu savladao Bešiktaša rezultatom 2:0, a ponovo su „kopljanici“ igrali po notama Dušana Tadića. On je u 17. minutu asistirao, a gol postigao Stiven Berghuis.

Holanđanin je bio strijelac i u prvom kolu kad je Ajaks u Lisabonu ubjedljivo savladao Sporting (5:1), a sad se istakao i kao paker. U 43. minutu je centrirao, a Sebastijen Ale koljenom savladao golmana gostiju i postigao već peti pogodak u dva meča. Sa tim učinkom ušao je u istoriju elitnog klupskog takmičenja.

Da je bio malo prisebniji mogao je još dva puta da se upiše u strijelce poslije divnih asistencija Tadića, ali su Holanđani zadovoljni i ovakvim raspletom u grupi C.

Dosta manje je zadovoljan šampion Italije Inter koji je remizirao (0:0) sa Šahtjorom, pa poslije dva kola ima samo bod u grupi D.