RUKOMET

Konversano održao lekciju iz modernog rukometa Slogi i zakoračio u treće kolo

Rukometaši Sloge doživjeli su ubjedljiv poraz od Konversana u prvom meču drugog kola EHF Evropa kupa (24:31), pa bi sutra trebalo da se desi čudo kako bi nadokandili minus i prošli dalje.

Početak meča nije nagovještavao ovakav rasplet jer je Sloga igrala strpljivo i kontrolisala rezultat do nekog 12. minuta, ali su domaći onda pojačali ritam. Sloga nije imala pravi odgovor ni u odbrani ni u napadu. Za razliku od najvećeg dijela sezone nije išlo ni iskusnog Milutina Bogdanovića na golu, pa je prednost najboljeg kluba u Italiji počela da raste. Na poluvremenu je bilo 16:12, a sredinom drugog dijela domaći su pobjegli na osam golova razlike i postalo je jasno da nema povtratka za ekipu Dejana Vasilića. Osvajač tri trofeja u Italiji minule sezone očitao je lekciju iz modernog rukometa Slogi, pa če druga utakmica koja je na rasporedu sutra u 18:30 časova, po svemu viđenom biti samo formalnost. Sutra će Sloga biti nominalni domaćin u gradiću nadomak Barija, ali to ne mijenja mnogo na stvari. Jedini koji je zaslužio sve pohvale je fantastični Vladimir Stanković koji je postigao čak 13 pogodaka.