EVROPSKE LIGEFUDBAL

Grof srušio Zenit

Arsenal iz Tule predvođen Miodragom Grofom Božovićem, pobijedio je šampiona Rusije Zenit (2:1), u 11. kolu Premijer lige.

Ekipa iz Tule povela je preko Davitašvilija, početkom drugog poluvremena. Izjednačio je Dzjuba, u 88, ali Zenitu to nije bilo dovoljno. Naprotiv, Božovićevi izabranici imali su snage za još jedan pogodak i potvrdili da se odlično snalaze u duelima sa favoritima.

Cijeli meč za Arsenal, sa trakom na ruci, odigrao je Goran Čaušić. Standardan je bio i defanzivac Uroš Radaković.

U moskovskom derbiju, između Spartaka i Dinama, nije bilo pobjednika (2:2). Iako su gosti do 87. minuta imali dva gola prednosti, na kraju su ostali bez dva boda. Najprije je u 19. minutu pogodio Ordets za 0:1, da bi se Tjukavin u 60. postarao da duplira prednost Dinama. Džikija u 87. i Gigot u sudijskoj nadoknadi vremena postavili su konačnih 2:2.

Zenit je na prvom mjestu ima 23 boda, dva više od Sočija i tri od Dinama. Lokomotiva je četvrta sa 18, CSKA peti i Spartak sedmi sa po 17. Rubin, na osmom mestu, sakupio je 15. Grofov Arsenal na 12. mestu ima 12, Rostov na 13. devet.