KOŠARKAREGION

SREĆA PRATI HRABRE Košarkašice Orlova savladale Triglav

Košarkašice Orlova stigle su do trečeg trijumfa u WABA ligi jer su poslije uzbudljive završnice savladale Triglav sa 61:60. Gošće su imale napad za pobjedu, ali su promašile šut za tri poena uz zvuk sirene, dok su domače mogle i ranije da riješe pitanje pobjednika. Bilo kako bilo, djevojke koje sa klupe sjajno vodi Dragana Svitlica zaslužile su pobjedu jer su se svih 40 minuta borile na maksimumu. Slovenke su vodile u većem dijelu meča, gotovo kompletnu drugu i treću četvrtinu, ali se „orlice“ nisu predavale. Početkom posljednjeg kvartala zaigrale su bolje u napadu i stisnule odbranu, te pobjegle na 11 razlike (61:50) i – stale. Puna četiri minuta nisu uspjele da postignu poene, a Sloivenke su smanjivale prednost. Na kraju su imale šansu i za veliki preokret, ali su Banjalučanke imale i malo sreće. Baš kao i u meču sa Vojvodinom najbolja je bila Tamara Rajič sa 19 poena i po tri skoka i asistencije, dok je borbena Nataša Šobot ubacila 15. Ponovo je u reketu dominirala Vladinka Erak jer jew uz 11 poena pokupila čak 21 loptu. U taboru gošći Lara Kozina Bubnič takođe je imala dabl-dabl (24 poena, 13 skokova).