KOŠARKA

Panterov šou, defanzivna klinika – Partizan na +47 VIDEO

Košarkaši Partizana upisali su novi trijumf u ABA ligi, ovog puta nad Krkom rezultatom 92:45 (18:11, 25:17, 21:6, 28:11).

Crno-bijeli su tako ostali na maksimalnom učinku 5-0 u regionalnoj ligi i bez poraza su ove sezone u svim takmičenjima.

U ovom susretu vratili su se u nekadašnju kuću, dvoranu “Aleksandar Nikolić” i prikazali veoma dobru partiju na obje strane parketa.

Od samog starta je vrlo čvrsta odbrana krasila tim Željka Obradovića, pa smo tako vidjeli nekoliko fantastičnih blokada, prije svih Rodiona Kuruksa i Gregora Glasa.

Na drugoj strani, za napadačke role i stvaranje velike razlike bio je zadužen Amerikanac Kevin Panter.

Partizanov šuter je u prvom poluvremenu postigao četiri trojke i gotovo sve su bile dalekometne, dok je posljednja u nizu bila skoro sa polovine terena.

U toj drugoj četvrtini je zahvaljujući dobroj defanzivi i raznovrsnom napadu Partizan lako stigao do dvocifrene razlike i +15 na velikom odmoru.