FUDBALREGION

Odličan derbi u Novom Sadu, “Voša” povela, Zvezda preokrenula!

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u derbiju 16. kola Superlige Srbije u Novom Sadu protiv Vojvodine 2:1. Meč na Karađorđu bio je jedan od najboljih u ovosezonskom izdanju prvenstva Srbije.

Prvo poluvrijeme dobila je Vojvodina. Igrao se 31. minut kada je poslije jedne gužve u kaznenom prostoru gostiju lopta došla do Mirka Topića, koji je šutirao, na putu do gola ona je zakačila Dragovića za veliko slavlje domaćih.

Crvena zvezda je još jače pritisnula u drugom dijelu. Igrao se 49. minut kad je nakon centaršuta Kataija, Pavkov pogodio gol, ali je on poništen nakon intervencije VAR-a.

Ipak, domaćima spasa nije bilo u 54. minutu. Petar Stanić je “u trepavicu” pogodio Pavkova koji ponovo glavom pogađa, ali ovaj put sve je bilo čisto.

Osam mminuta kasnije poslije kornera naprisebniji u kaznenom prostoru Novosađanabio bio je Dragović, koji je, kasnije će se ispostaviti postavio konačnih Vojvodina – Crvena zvezda 1:2.

Slijedi reprezentativna pauza, pa se prvenstvo Srbije nastavlja nakon nje.