KOŠARKANBA

Bogdanović i Bjelica u sjenci “brutalnog” Karija

Fatnastičnu partiju je odigrao Stef Kari u pobjedi Golden Stejt Voriorsa nad Atlanta Hoksima rezultatom 127:113.

Stef Kari je u pobjedi Golden Stejt Voriorsa nad Atlanta Hoksima (127:113) postigao 50 poena, podijelio 10 asistencija, uhvatio 7 skokova, ukrao 3 lopte, imao 1 blokadu i pogodio 9 trojki…

Nemilosrdno… Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica uopšte nisu imali loše veče, ali su potpuno zasluženo bili u sjenci maetralnog “Šefa” Karija koji je imao 50 poena i dabl-dabl.

Karijev saigrač Bjelica je meč završio sa 7 poena, 2 skoka i 1 ukradenom loptom za 13 minuta na parketu (+/- mu je +17), dok je na drugoj strani Bogdan Bogdanović imao 17 poena, 2 asistencije, 1 skok i 1 blokadu uz 3 pogođene trojke.

Što se samog toka utakmice tiče, nekako je ličilo na onaj stari “SBDS” Golden Stejt koji je igrao solidno u prvom poluvremenu i poslije minimalnog zaostatka u dobro poznatoj trećoj četvrtini samljeo protivnika.

Sada su posle zaostatka 65:61 za Atlantom ubacili 41 poen za 12 minuta i u finalnu dionicu ušli sa 102:85, pa tamo mirno priveli susret kraju i upisali devetu pobjedu u šampionatu.

Osim pomenutih Karija i Bjelice, istakao se Pul sa 16 poena, Vigins je imao 13, a Toskano-Anderson i Li po 11 poena. Na drugoj strani je najviše poena postigao Tre Jang, 28, a Kolins je imao 19 dok su Hurter i Hanter meč završili sa po 11 poena.

Njujork Niksi su u Medison Skver Gardenu savladali okrnjenu Filadelfiju rezultatom 103:96 i ovo je druga pobjeda Niksa nad ovim divizijskim rivalima ove sezone.

Džulijus Rendl je predvodio pobjednički sastav sa 31 poenom i 12 skokova, dok je Ar Džej Beret meč završio sa 15 poena, a Evan Furnije sa 11.

Na drugoj strani nije bilo (očekivano) Bena Simonsa, Tobajasa Herisa ni Džoela Embida, pa je Andre Dramond imao sjajno veče sa 14 poena i čak 25 skokova!