ORLOVI SPREMNI ZA LISABON Četiri komada u mreži Katara

Fudbaleri Srbije savladali su Katar u prijateljskom meču sa 4:0 i napravili najbolju uvertiru za “finale” kvalifikacija u nedjelju u Lisabonu.

Solidno prvo i mnogo bolje drugo poluvrijeme bili su dovoljni za sigurnu pobjedu protiv domaćina Mundijala na koji “orlovi” tako žarko žele. Selektor Dragan Stojković promiješao je karte kao što je i najavio, pa je šansu dao momcima koji su manje igrali. Jedini gol u prvom poluvremenu djelo je Saše Lukića u nadoknadi vremena, a onda je u drugom sve leglo na svoje mjesto.

Luka Jović, Dušan Vlahović i Sergej Milinković-Savić pokazali su da Srbija sa teškim arsenalom putuje u Portugaliju.

Utakmica svih utakmica je u nedjelju od 20:45 časova, a ukoliko Portugalci večeras ne izgube od Irsku u Dablinu, Piksijevim izabranicima biće potrebna pobjeda.