MOTOSPORT

GRAZIE VALE Nedjelja kad je otišao Doktor

Vozač Dukatija Frančesko Banjaja pobjednik je trke na stazi u Valensiji, ali je njegov trijumf ostao u sijenci oproštaja Valentina Rosija. Ovo je bila posljednja trka za popularnog “Doktora”, a okončao ju je na 10. poziciji.

Vozač sa brojem 46 na motoru je jedini koji je osvajao titule, njih devet, u sve četiri klase, vozio u 44,4 odsto od svih GP šampionata u istoriji, ostvario ukupno 115 pobjeda i 235 podijuma.

Uprkos činjenici da je posljednju titulu osvojio 2009, a na trci pobijedio prije četiri godine, Rosi je i dalje najpopularniji vozač u Moto GP šampionatu. Međutim, sada je došlo vrijeme da kaže zbogom. Što se same trke tiče, tri Dukatija su završila na vrhu. Poređali su se Frančesko Banjaja, Horhe Martin koji je ispustio pol poziciju i Džek Miler. Svjetski šampion Fabio Kvartararo trku je završio na petoj poziciji.

Po okončanju trke, Rosi je odvezao počasni krug praćen vatrometom i pozdravom 100.000 ljudi sa tribina.