ODBOJKA

Borčeva odlična forma, neka se spremi Mladost u finalu Kupa Republike Srpske!

Odbojkaši Borca pobijedili su Bosnu iz Sarajeva večeras u Boriku 3:0 u jednoj od najzanimljivijih utakmica osmog kola Premijer lige BiH. Tim Miše Marjanovića i ovim trijumfom pokazao je da je spreman za završnu predstavu Kupa Republike Srpske.

Gosti su bolje ušli u meč, odnosno prvi set. Međutim, crveno-plavi su se sredinom seta odvojili i na kraju ubedljivo dobili taj period igre 25:15.

Drugi set Borac je dobio 25:20. Gosti su se držali do 16:16, a onda je Borčev korektor Marko Kljajić uzeo stvar u svoje ruke i riješio pitanje pobjednika drugog perioda igre.

Gosti su najbolji otpor pružili u trećem setu, ali je i taj period igre pripao Borcu 25:21.

Predstojećeg vikenda na programu je finalni turnir Kupa Republike Srpske u obe konkurencije i održava se u subotu u banjalučkoj dvorani Borik. Od 17.00 časova je žensko finale između Bl Voleja i Bimal Jedinstva, a od 20.00 časova igra se muško finale, Borac – Mladost.