FUTSAL

Futsaleri Srbije na Evropskom prvenstvu!

Nakon fudbalera Srbije, uspješni su bili i futsaleri! Pobjedom u revanšu baraža sa Bjelorusijom – 3:1, samo je potvrđeno ono iz prvog meča u Kragujevcu, kada je takođe bilo 3:1 za Orlove.

Svaka dilema otklonjena je već u prvom poluvremenu, u kom su srpski reprezentativci dvaput zatresli mrežu domaćina. Prvo Dragan Tomić u 12. minutu oštrim udarcem sa skoro polovine terena, a onda i golman Nemanja Momčilović pogotkom s gola na gol! Šutirao je sa ivice svog kaznenog prostora pod prečku i kroz ruke bjeloruskog kolege.

Uspjeli su srpski futsaleri da postignu još jedan spektakularan pogodak. Ovaj put precizan je bio Stefan Rakić, sredinom drugog poluvremena, takođe sa ogromne udaljenosti.

U finišu meča Bjelorusi su uspjeli da ublaže poraz preko Vladislava Seljuka.

Evropsko prvenstvo u Holandiji igraće se od 19. januara do 6. februara, a srpska reprezentacija je u grupi sa novopečenim svjetskim prvacima, Portugalcima, zatim domaćinima Holanđanima i Ukrajinom.

Prvi meč orlovi igraju već na otvaranju turnira, 19. januara protiv Portuga.