EVROPAKOŠARKAREGION

Partizan “slomio” Lijetkabelis

Košarkaši Partizana pobedili su Lijetkabelis rezultatom 84:77 u utakmici petog kola Evrokupa. Ovaj trijumf crno-bijele vraća u bitku za prvo mjesto u grupi A, sa skorom 4 pobjede i 1 porazom.

Nije uspio Partizan da se odlijepi, ispustili su dvocifreno vođstvo u dva navrata i zahvaljujući odličnoj igri gostujućeg tima, na poluvremenu je na semaforu bilo samo +1 za Partizan, 39:38. Partizan je poslije 20 minuta košarke imao šest pogođenih trojki, dok je Lijetkabelis ubacio sedam.

U drugom poluvremenu Partizan je ponovo gradio razliku, ali je isto tako lako i gubio, da bi na kraju bilo plus sedam.

Najefikasniji kod pobjednika je bio Zek Ledej sa 19 poena, po 13 poena imali su Glas i Smailagić, koji je dodao i 12 skokova.

Na drugoj strani 19 poena Orelika, a po 12 Zemaitisa i Berzinša.