BIHRUKOMET

Rukometaši Bijeljine lako izašli na kraj sa Derventom

Rukometaši Bijeljine savladali su Derventu sa 23:15 u zaostalom meču sedmog kola Prve lige Republike Srpske i koliko-toliko se odmakli od dna tabele.

U utakmici sa malo golova domaći su bili dosta bolji, upisali drugi trijumf uz dva remija i stigli do šest bodova. Do pobjede su ih vodili prekaljeni as Bakir Buljugija sa pet golova i kapiten Dejan Latinović koji je postigao četiri. Pobjednik je bio poznat već poslije prvog poluvremena, jer su Dervenćani postigli samo četiri pogotka, a primili 14. U drugih 30 minuta ipak su odigrali nešto bolje i izbjegli katastrofu. Najraspoloženiji u napadu bio je Goran Zemunović koji je postigao pet golova.

Ekipa Milorada Bjeloševića ima samo dva boda i nalazi se u situaciji kakvu sigurno nije očekivala pred start sezone. Ipak, za očekivati je da prošlosezonski premijerligaš zbije redove tokom pauze i u drugom dijelu šampionata zaigra dosta bolje.

Bijeljina je slobodna predstojećeg vikenda, dok Derventa gostuje lideru na tabeli, ekipi Hercegovine.